Latvijas čempionāts Jauktajiem pāriem

No Tags | Jaunumi | Latvijas čempionāts Jauktajiem pāriem nav komentāru

Jau š.g. 13.februārī Kērlinga hallē sāksies Latvijas čempionāts Jauktajiem pāriem, kas notiks 3 nedēļas nogales pēc kārtas. Šogad sacentīsies pēdējos gados lielākais skaits komandu – 13! Cīņa par čempionu titulu solās būt interesanta, jo spēku samērs ir ļoti līdzīgs. Komandas ir sadalītas 2 grupās, kur aizvadīs apļa turnīru. Spēļu grafiks pieejams ŠEIT. Spēles notiks Kērlinga hallē Rīgā, Biķernieku ielā 121H. Ieeja bez maksas. Spēļu tiešraides interneta vietnē www.kerlingahalle.lv

Pēc tā katras grupas labākās 3 komandas sacentīsies par Latvijas čempionu titulu. Finālspēles notiks š.g. 27.februārī. Uzvarētājs iegūs tiesības pārstāvēt valsti Pasaules kērlinga čempionātā Jauktiem pāriem, kas no 2016.gada 16. līdz 23.aprīlim notiks Zviedrijas pilsētā Karlstadē reizē ar Pasaules čempionātu senioriem. Ņemot vērā, ka šī disciplīna pirmo reizi ir iekļauta Olimpisko spēļu kalendārā, Pasaules čempionātā reizē komandas cīnīsies arī par Olimpisko spēļu punktiem.

Ieskats dažu valstu pārstāvētās komandās Pasaules čempionātā:

Igauniju pirmo reizi pārstāvēs Marie Turmann un Harri Lill. M.Turmann vēl šobrīd spēlē junioru komandā, bet H.Lill ir junioru komandas treneris. Pāris finālā ar 9:7 uzvarēja H.Lill tēva komandu M.Molder/E.Lill, kas pagājušā gadā veiksmīgi startēja Pasaules kērlinga čempionātā Jauktiem pāriem. EE01F7AB226FA9302CE10329986EEAE98ABD5992F913847C2699871254FFACB2

Pirmo reizi Pasaules kērlinga čempionātā Jauktiem pāriem ieraudzīsim arī komandu no Lietuvas. Lietuvā kērlinga līmenis pēdējā laikā ir krietni audzis. To apliecina vīriešu komandas veiksmīgais starts novembrī notikušajā Eiropas čempionātā.

Vāciju Pasaules čempionātā pārstāvēs māsa un brālis – Andrea Schopp un Rainer Schopp. Līdz šim abi kopā pārstāvējuši valsti arī Eiropas čempionātā Jauktajām komandām, bet R.Schopp bijis trenera statusā A.Schopp vadītai sieviešu komandai Eiropas un Pasaules čempionātos.

Arī Baltkrieviju šoreiz pārstāvēs cits pāris – Pavel Petrov un Polina Petrov, kas finālā ar 7:2 pārspēja savus konkurentus. Abi ir bieži viesi arī Latvijā rīkotajos turnīros.

Par Čehijas uzvarētājiem kļuva Anna Kubeškova un Jiri Candra.

Ungāriju pārstāvēs Dorottya Palancsa un Zsolt Kiss. Abi jau ir divkārtēji Pasaules čempioni un pilnīgi noteikti galvenie pretendenti uz pirmajiem olimpiskajiem punktiem.

Skotiju Pasaules čempionātā pārstāvēs  Gina Aitken un Bruce Mouat. Šo pāri varēsim redzēt arī pie mums Latvijā aprīTeam-Mouat-Mixed-Doubles-Champions-web-250x188ļa pirmajā nedēļas nogalē notiekošajā turnīrā Latvian Mixed Doubles Curling Cup 2 (sīkāka informācija par šīs disciplīnas turnīriem Latvijā: http://kerlingahalle.lv/lmdcc/)